Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

tcp/ip connections και προγραμματα

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò NGF. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος NGF στις 05-02-2007, 16:59. Υπάρχουν 3 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  03-02-2007, 23:47 24479

    tcp/ip connections και προγραμματα

    Γεια σας. Γινεται μεσα απο το net framework να παρω ολες τις συνδεσεις και σε τι κατασταση ειναι οπως στο netstat αλλα και τα προγραμματα τους. Απο οτι εχει παρει το ματι μου το πρωτο σκετο γινεται αλλα και το δευτερο ποια συνδεση παει σε ποιο προγραμμα δεν ξερω. Μπορειτε να με βοηθησετε πως να κανω ολη αυτη τη δουλεια?

    Ευχαριστω και καληνυχτα

    Burning The Fire........
  •  04-02-2007, 21:23 24502 σε απάντηση της 24479

    Απ:tcp/ip connections και προγραμματα

    Αυτή ακριβώς τη δουλειά κάνει το TCPView της SysInternals. Κάποτε δίνανε και κώδικα, αλλά από τότε που τους αγόρασε η MS φαίνεται ότι ο κώδικας εξαφανίστηκε (γιατί;;;). Υπάρχει κανείς που τον έχει από παλιά;

    Νατάσα Μανουσοπούλου
  •  04-02-2007, 23:33 24504 σε απάντηση της 24502

    Απ:tcp/ip connections και προγραμματα

    Τι εχω παθει και ξεχναω συνεχεια οτι θελω να το κανω σε vb.net !!!

    Αρε ms με εκαψες. Ευχομαι να υπαρχει καπου το παλιο να δω τον κωδικα. Σε οτι γλωσσα και να ειναι θα βγαλω ακρη εγω

    Ευχαριστω για το ενδιαφερον!

    Burning The Fire........
  •  05-02-2007, 16:59 24554 σε απάντηση της 24504

    Απ:tcp/ip connections και προγραμματα

    Οριστε τι βρηκα : http://www.planet-source-code.com/vb/scripts/ShowCode.asp?txtCodeId=4474&lngWId=10
    Το συγκεκριμενο δουλευει μια χαρα και ειναι ευκολο σε υλοποιηση αλλα θα πρεπει να ανοιγει συνεχεια ενα παραθυρο dos που καλει μια εντολη netstat. Αυτο σιγουρα δεν βολευει γι' αυτο χρειαζομαι πρωτα και καλυτερα καποιο αλλο τροπο οπως με api η αλλιως καποιο τροπο να μην φαινεται το παραθυρο dos. Να ειναι αορατο αν γινεται.

    Burning The Fire........
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems